Vsi vemo da se temperature morja spreminjajo. Morje dobi največ energije od sonca in jo med poletjem pridno vsrkava in skladišči, pozimi pa jo oddaja nazaj v ozračje in zato so v primorskih krajih zime mile. To seveda ne velja za severni in južni pol, drugje po svetu pa je takšno pravilo. Ogreva in ohlaja se le zgornja plast vode in ker je največ sonca v tropskem pasu, so tam tudi temperature morja najvišje, temperature morja pri naših južnih sosedih pa preverite na strani http://www.vremehrvaska.com/temperature-morja.
Jadransko morje velja za toplo morje, saj je razmeroma plitvo in ga sonce lahko hitro ogreje, ima pa izrazita nihanja temperature med letom. Zanimivo je, da so povprečne mesečne temperature morja vedno višje od povprečnih mesečnih temperatur ozračja. Pozimi se te razlike najbolj kažejo, v pomladnih mesecih sta temperaturi nekako izenačeni, nato pa je spet temperatura morja v povprečju višja in narašča vse do decembra. Od sredine meseca junija pa vse do oktobra srednje temperature morja nikoli ne padejo pod 20 stopinj Celzija.
Dejavnik, ki najbolj vpliva na intenziven in nenaden padec temperature morja, je ponavadi močna burja, saj veter odriva toplejšo vodo na površju in tako naredi prostor hladnejši vodi iz globin. Ta pojav se zgodi tako v zimskih kot poletnih mesecih, saj smo gotovo že vsi doživeli ohladitev morja po močni burji.