Psihoterapija je za povprečnega človeka beseda, ki nam takoj zbudi občutek nelagodja. Ne zato ker bi jo potrebovali, ali zato ker bi jo doživeli, vendar zato ker implicira nekaj nenormalnega in zbuja dvom v našo normalnost, nekaj kar si večina nas želi.
Večina metod, ki jih uporablja psihoterapija (več na www.sabinasilc.com)je povsem družboslovnih in vključuje pogovor preko katerega poizkuša strokovnjak, psihoterapevt priti do koristnih zaključkov za pacienta. Obstaja pa tudi medicinski pristop k zdravljenju psihe, ki pa ga niti ne bi smeli imenovati psihoterapija,. Nekatere metode so arhaične ali celo popolnoma nekoristne. Verjetno se vsi spomnite kakih filmov o elektrošokih, hladno šok terapijo ali predoziranji z zdravili. Prava nočna mora! Psihoterapija je na ta račun prišla na slab glas, čeprav je popolnoma dobronamerna dejavnost namenjena izboljševanju kvalitete življenja.
Psihoterapija je ena izmed najbolj rastočih panog, saj nam hitri, moderni stil življenja ne omogoča sprostitve ampak le okolje, ki je za človeka stresno. Zato so po celem svetu začele delovati ne samo inštitucije, temveč tudi zasebne ustanove, ki pomagajo ljudem sanirati posledice preobremenitve s stresom. Ali tudi vi kdaj čutite preveliko napetost. Potem poizkusite prvo s pogovorom z bližnjimi, saj ima pogovor močne terapevtične učinke!
Delite z nami vaše izkušnje! Ste že kdaj obiskali terapevta in kako vam je pomagal?