Jesenski in zimski čas določajo nižje temperature, ki lahko pomembno vplivajo tako na vaše počutje doma kot tudi energetsko učinkovitost vašega doma. Ustrezno izbrano leseno okno vam lahko pri izboljšanju obeh – kako, preverite v nadaljevanju.
Zakaj izbrati leseno okno?
Lesena okna so prva izbira številnih uporabnikov že več deset let. Preden so se pojavili sodobni materiali, velika večina teh med drugim imitira les, so ljudje pri gradnji hiš uporabljali lesene okvirje oken. Toda zakaj se ob poplavi drugih materialov številni še vedno odločijo za leseno okno?
Med glavne prednosti, ki jih izpostavljajo uporabniki sodi občutek ob pogledu na lesena okna. Slednji pri uporabnikih vzbuja občutke domačnosti, tradicionalnosti in klasike – gre torej za potrebo po avtentičnosti objekta.
Lesena okna so izjemno izolativna, zato pozitivno vplivajo na zadrževanje toplote znotraj stavbe v zimskem času, zaradi česar postane energetska učinkovitost vašega objekta bistveno boljša. Seveda pa ob tem ne pozabimo poudariti, da boste vi na ta način tudi privarčevali. To pa je v svetu v katerem cene energentov vztrajno rastejo, bistveno.
Izolativnost lesenih oken lahko povežemo tudi z omejevanjem hrupa. Živite v bližini prometne ceste, morda železnice ali drugih virov hrupa? Potem ste se zagotovo že soočili s težavami, ki jih hrupni elementi v vaši okolici lahko povzročijo. Lesena okna predstavljajo pravo rešitev za vas, saj so odlična bariera (to je ločnica, meja) med hrupom zunaj in znotraj vašega objekta.
Poleg energetske učinkovitosti lesena okna definira tudi dolga življenjska doba – seveda ob predpostavki ustrezne nege in rednega vzdrževanja. Življenjska doba lesenih oken lahko tako doseže tudi 30 let in več.
Poleg tega so lesena okna trajnostno naravnana izbira, prijazna do okolja in narave. Vse več lastnikov objektov želi prispevati k zmanjšanju emisij in povečati uporabo obnovljivih virov dobrin. Izbira lesenih oken je dobra pot k temu cilju – leseni okvirji oken so ekološko naravnani, njihova proizvodnja pa prispeva manj emisij toplogrednih plinov v primerjavi z drugimi materiali.