Vsak od staršev vam lahko zaupa, katere igrače so najbolj prevzele njihove otroke. Igrače so spremljevalke otroškega življenja in se vedno znova spreminjajo v otrokovih očeh: en čas so zanimive, potem spet ne, nato se jih ponovno odkrije…
Moj sin je za svoj krst prejel za darilo glasbeno igračo orkester (Tomy discovery – Magical melody maker). Gre za plastično igračo, ki ima 5 različnih instrumentov, ki ob stiku z podlago v obliki rožnatega odra začnejo igrati vsak svojo melodijo in se pri tem vrtijo, kot da plešejo. Instrumenti merijo okoli 8 centimetrov in nimajo lomljivih kosov, zato smo igračo predstavili sinu preden je napolnil priporočeno starost, ki je napisana na škatli igrače (v našem primeru je to 18 mesecev). Ko je dodobra obvladal sedenje, se je navdušeno zagledal v vrteče se instrumente in jih z velikim veseljem odstranil iz odra, da so prenehali igrati. Instrumente je vsakega posebej preučil in pretipal ter tudi preglodal, ko so mu rasli zobje. Za igrače za starejše je značilno, da vsebujejo manjše kose, tukaj pa ni bilo tako, zato smo presodili, da se lahko z njo igra že prej.
Ko je prva faza minila in mu ni bilo dovolj odstranjevanje iz odra, se je z nerodnimi prstki lotil postavljanja glasbil nazaj na oder. Kar nekaj časa je trajalo, da je natreniral pravo hitrost in spretnost fine motorike. Na koncu mu je le uspelo postaviti vseh pet glasbil na oder, brez da bi med postavljanjem vrtečih se instrumentov kakšnega po nesreči prevrnil. Glasbene igrače lahko sčasoma postanejo zelo nadležne, ker igrajo eno in isto melodijo non stop. Pri temu orkestru pa je super to, da ima 5 različnih melodij. Tisti instrument, ki je prvi na odru, začne svojo pesem, ostali pa se mu pri melodiji postopoma pridružijo. Igrača je zanimiva še danes, pa je star že skoraj tri leta, zato priporočan nakup takšne glasbene igrače, ki s svojo izvirnostjo res pritegnejo otroke, da se z njo radi igrajo res dolgo časa.