Ko smo že mislili, da letos spet ne bomo deležni snega in smo že skoraj pospravili bunde v omaro, nas je zdaj dosegla prava zima, temperature so kar nizke in če gremo ven, se moramo kar toplo obleči. V takem vremenu pa nas lahko kaj hitro obišče kakšen prehlad ali pa imamo boleče grlo, kar zna biti kar zoprna stvar. Če ste preizkusili najrazličnejše pripravke za boleče grlo, pa vam ni nič pomagalo, poskusite z našimi pripravki, ki so vrhunske kakovosti in kmalu boste občutili, da delujejo.
Na vprašanje, zakaj pride do vnetja grla, je težko podati enoznačen odgovor, saj je vzrokov za to lahko več. Največkrat gre za okužbe zgornjih dihal, vneto grlo pa lahko povzročijo tudi bakterijska ali virusna angina, nahod, gripa, kronični kašelj, afta v ustih in še vrsta drugih dejavnikov. Ob pojavu vnetega grla vam običajno ni treba hoditi k zdravniku, če pa simptomi trajajo več dni, pa ga le obiščite, da vam predpiše kakšno zdravilo na recept. Drugače pa si lahko pomagate tudi z zdravili, ki jih dobite brez recepta, učinkovite pa so tudi tople pijače (predvsem čaji), pastile za vlaženje grla ali kaj podobnega.
Če si želite boleče grlo lajšati z naravnimi izdelki, potem poskusite s smrekovit oralnim pršilom, ki je narejen iz naravne smole. S smrekovo smolo so si pomagala že mnoga ljudstva pred nami. O njej sta pisala že Hipokrat in Plinij mlajši, boleče grlo pa so si z njo zdravili že ameriški Indijanci. Ker gre za pršilo, si ga lahko nanesete na točno določeno mesto v ustni votlini, jeziku ali grlu. Nanesete ga lahko največ 5–8 krat dnevno, izbirate pa lahko med okusom mentola ali pomaranče, ki prikrijete grenak okus smole. Tako lahko pršilo ponudite tudi otrokom, ki se običajno zelo upirajo kakršnim koli zdravilom ravno zaradi groznega okusa.
Ko vas bo naslednjič bolelo grlo pojdite brž v najbližjo lekarno in povprašajte po tem učinkovitem zdravilu. Verjemite, da boste že kmalu opazili pozitivne učinke pri svojem počutju.