Si želite študirati pravo, pa ne veste, na katero fakulteto oziroma inštitut bi se vpisali? Obiščite https://www.katoliski-institut.si/ in pridobite vse potrebne informacije o študiju prava.
Prehod iz srednje šole na fakulteto je za marsikoga (zelo) težak. Študij na fakulteti se namreč v marsičem razlikuje od pouka v osnovni ali srednji šoli, zato je na začetku pri večini novih študentov prisotnega kar nekaj stresa, nervoze in zbeganosti. Vsaka stvar se na začetku zdi težka, sčasoma pa nam postane povsem domača in takrat je vse lažje.
A veliko dijakov ob koncu srednje šole sploh ne ve, kaj bi šli študirat, kar poleg mature, ki vse čaka ob zaključku izobraževanja, predstavlja kar stresen proces. Pregledati je treba veliko faksov in milijon različnih programov, ki jih ponujajo univerze na različnih koncih Slovenije ter se v razmeroma kratkem času odločiti, kaj in kam iti študirat. Pri izbiri si sicer lahko pomagamo tako, da obiščemo informativne dneve na fakultetah, kjer dobimo podrobne informacije o študiju, izpitih, programih in podobno, lahko se o določenem študiju pozanimamo pri znancih, sorodnikih, prijateljih, ki so obiskovali neko fakulteto, na spletu poiščemo kakšno spletno stran z mnenji študentov in podobno, a na koncu se moramo sami odločiti, kaj bomo študirali.
Študij prava zagotovo ni lahek, je pa odlična odskočna deska za opravljanje različnih poklicev, od odvetnika, sodnika, tožilca in podobno. Poteka na dodiplomski in podiplomski ravni in je primerljiv z vsemi drugimi (tudi mednarodnimi) programi. Študij se od fakultete do fakultete malo razlikuje, zato se pred vpisom pozanimajte, katera fakulteta bi bila za vas najboljša.
Študij prava velja za enega bolj zaželenih študijev, zato se lahko zgodi, da je na nekaterih fakultetah omejitev vpisa. Vendar pa naj vas to ne odvrne od vpisa na študij prava – če vas to zanima, je vredno poskusiti z vpisom na različnih fakultetah in zagotovo se bo nekje našlo mesto za vas.