15. november je datum, ko morate na svoje vozilo namestiti zimske gume.
Zimske gume omogočajo varno in zanesljivo vožnjo v hladnejšem vremenu, snegu in ledu.
Vsebujejo več kavčuka kakor letne, prav tako pa imajo globlji profil zaradi lažjega odvajanje plundre, vode in snega. Na gumah so vidne tehnične oznake, kot so širina zimske gume, proizvajalec, indeks nosilnosti, hitrostni indeks itd.
Oznake: M+S (blato+sneg), ALL SEASON (celoletna uporaba), OFF ROAD (terenska uporaba), RUN ON FLOAT (vožnja omogočena, tudi ko so zimske gume predrte).
Po letu 2012 vsebujejo zimske gume tudi oznako EU, ki pokaže, kako je guma ekonomična, kakšen ima oprijem na mokrem in glasnost.
Zimske gume je potrebno shranjevati v suhih prostorih pri temperaturi med 10 in 20 °C. Prav tako je potrebna redna kontrola tlaka. Življenjska doba gume je od 5-7 let.
Za vozila do skupne mase 3,5 tone: potrebne so 4 zimske gume z najmanj 3 mm globine profila. V primeru letnih gum potrebujemo snežne verige.
Vozila nad skupno maso 3,5 tone: potrebni sta 2 zimski gumi na pogonskih kolesih z min. globino profila 3mm ter lopata ali 4 letne gume z min. globino profila 3mm ter snežne verige v priboru in lopata.
Rok, ko je potrebno zamenjati zimske gume z letnimi, je 15. marec. Najbolj znani proizvajalci zimske gume so: Michelin, Goodyear, Continental, Sava, Falken, Debica.